Karlovy Vary a okolí

Karlovy Vary a okolí

25. 3. 2021 2021-10-08 12:16

Ať už přijíždíte do hotelu Lafonte za jakoukoliv zábavou, stojí za to objevovat Karlovy Vary a jejich okolí. Lázeňské město, které je od roku 2021 na Seznamu světového dědictví UNESCO má opravdu co nabídnout, stejně jako další přilehlá města, památky, Krušné hory a Slavkovský les. Karlovy Vary jsou městem zážitků a takový bude i Váš pobyt ve Spa hotelu Lafonte****.

Na tuto dovolenou nezapomenete!

Váš Lafonte tým 
Karlovy Vary - Hotel Lafonte**** Karlovy Vary

Karlovy Vary a okolí

Karlovy Vary, spolu s dalšími 10 lázeňskými evropskými městy, byly v červenci 2021 zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.

Místní lázeňství je založeno na využívání minerální vody s léčivými účinky, která vzniká v granitovém krystaliniku v hloubkách okolo 2000 metrů. Zdejší voda má blahodárný vliv na léčení jaterních a střevních chorob, na žaludek a játra. Chemicky se jedná o vodu, která vyvěrá o teplotě 73 °C ze 60% ve vřídle vydatností okolo 2000 l/m. Mineralogické složení se pohybuje okolo 5,9 – 6,5 g/l s obsahem oxidu uhličitého 0,375 – 0,750 g/l.

Na věhlasu lázní má velký podíl lékař dr. David Becher (zemř. 1792), který se zasloužil hlavně o modernizaci karlovarské balneologie. V 19. století potom na jeho práci navázali dr. Jean de Carro, dr. Rudolf Mannl a dr. Eduard Hlawaczek.

Hrad Loket - Hotel Lafonte**** Karlovy Vary

Město a hrad Loket

Návštěva západočeského města Loket je dobrým typem na krásný výlet a zároveň příležitost, jak se seznámit s jedním z nejvýznamnějších historických měst České republiky. Na podlouhlém náměstí se k sobě vinou vznosné barokní a renesanční domy. Hrad Loket je prodchnut historií, příznivci tajemných příběhů a záhad si přijdou na své.

Během prohlídky uvidíte

Prohlídka města a hradeb
J. W. Goethe a Loket
Přírodní divadlo
Návštěva hradu (výstava porcelánu, slavnostní sál, čtyřhranná věž, historické zbraně, historické vykopávky, útrpné právo)

Svatošské skály - Hotel Lafonte**** Karlovy Vary

Svatošské skály

Mohutné skály byly vyhlášeny již v roce 1933 za chráněnou rezervaci, později za přírodní památku pod názvem „Jan Svatoš“. Toto místo učarovalo a inspirovalo řadu umělců (J. W. Goethe, V. Mrštík). Skály jsou zajímavou lezeckou lokalitou pro horolezce.

Skály tvoří řadu skalních pilířů a sloupů, jež jsou opředeny mnoha pověstmi. Podle jedné představují zkamenělý svatební průvod – zhrzená víla proklela svého lidského milence, který jí zradil a oženil se s jinou.

Během prohlídky uvidíte

Na levém břehu řeky Ohře, v CHKO Slavkovský les a jihovýchodně od obce Hory
Skalní útvary o rozloze 2 ha
Nadmořská výška 380 – 440 m n. m.
Délka procházky: 8 km (K. Vary, Doubí – Sv. skály a zpět)
Visutý most přes řeku Ohři
Restaurace s venkovní terasou

Hrad a zámek Bečov - Hotel Lafonte**** Karlovy Vary

Hrad a zámek Bečov

Starobylé město Bečov nad Teplou se vypíná na skále nad řekou Ohře a pyšně se chlubí svým původně gotickým hradem, ke kterému byl později přistaven barokní zámek. Za dramatických okolností byl na hradě nalezen relikviář sv. Maura, který patří k nejvzácnějším historickým artefaktům v Evropě vůbec.

Po českých korunovačních klenotech se relikviář sv. Maura stal nejcennější památkou středověkého šperkařského a zlatnického umění v České republice.

Během prohlídky uvidíte

Expozici relikviáře sv. Maura
Zámecké interiéry (historický mobiliář, knihovna, kaple sv. Petra, gobelínový salon atd.)
Prohlídka zahrady
Káva a dezert na bečovské terase

Klášter Teplá - Hotel Lafonte**** Karlovy Vary

Klášter Teplá

Klášter byl postaven českým Hroznatou Tepelským v románském stylu v 90.letech 12.století pro francouzský řád Premonstrátů. Kromě historicky velmi cenného klášterního interiéru se návštěvník seznámi s exponáty klášterního muzea a krásou kostela Panny Marie. Nejcennější částí kláštera je přesto rozsáhlá klášterní knihovna, která je po Strahovském klášteře druhou největší klášterní knihovnou v Čechách.

Během prohlídky uvidíte

Knihovna se 100.000 svazky (druhá největší historická knihovna v Čechách)
Výstava exponátů ze sbírek klášterního muzea
Prohlídka kostela